RSS

D.I.Y. – zasłony

31 Dec

Ładne i ciekawe zasłony w oknie zawsze zdobią mieszkanie. I to nie tylko od wewnątrz. Musimy pamiętać, że firanki czy zasłony zawsze widoczne są z ulicy, zatem są w pewnym sensie wizytówką naszego domu. Powinny być zatem schludne, a jeszcze lepiej jeśli będą oryginalne i przyciągną wzrok. Zasłonki można z powodzeniem wykonać samodzielnie ze skrawków materiałów, koronek i tasiemek. To bardzo proste, a efekt końcowy może okazać się pozytywnie zaskakujący. Spójrzcie na te dwie urocze propozycje.

Image

źródło: pinterest. com

Ta zasłonka, czy też jak kto woli firanka – bo i w jednej i w drugiej roli z pewnością się sprawdzi – stworzona została z fragmentów różnokolorowych, wzorzystych tkanin. Do białej prostej bazy doszyto kilka pasków ładnych, pastelowych materiałów. Taka patchworkowa zasłonka może zawisnąć w sypialni lub w salonie. ładnie przepuści światło o ciepłych odcieniach. Uszycie jej jest bardzo proste. Wystarczą podstawowe umiejętności szycia. Pamietajmy tylko, że firanka będzie prześwietlana przez światło wpadające przez okno, co oznacza, że wszelkie nierówności będą na niej doskonale widoczne. Starajmy się więc zszyć ją jak najdokładniej o zostawiając jak najwęższe zakładki.

Image

źródło: blogfreepeople.com

Taka zasłonka z pewnością świetnie sprawdzi się w kuchni, choć do salonu czy sypialni pasowałaby równie dobrze. Tym razem zszyj ze sobą kawałki płótna i ozdobnych szerokich koronek czy ciekawych lamówek

Image

źródło: tumbleweed.tumblr.com

A tu coś jeszcze – odważna propozycja dla ceniących sobie oryginalność. Nie, nie proponują Wam zabyście zawiesili na oknach zuzyte pieluszki pampers. Jednakże zamiast firanki w oknie możecie wykorzystać ozodbne rajstopy. Ciekawa kompozycja. Ogolnie ciekawą ideą jest umieszczenie w oknie zamiast firanek czy zasłon, prześwitujących zwiewnych ubrań w pastelowych odcieniach. Najelpiej wieszać je tam zimą, kiedy swiatło nie jest zbyt intensywne i nie zaszkodzi naszym ubraniom. jeśli jednak te same będą wisieć tam przez długi czas mogą się nieco odbrawić, więc warto czasem zmieniać ekspozycję.

Advertisements
 
Leave a comment

Posted by on December 31, 2012 in Uncategorized

 

Tags: , , , , , , , , , ,

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: