RSS

pojemniki na przybory – D.I.Y.

27 Feb

Image

źródło: pinterest.com

Taka niecodzienna i artystyczna idea bardzo łatwo może zagościć w twojej pracowni. Wystarczy duży szklany słój oraz parę czarno białych zdjęć. Mogą to być rodzinne zdjęcia – wtedy najlepiej zalaminować je, aby nie uległy zniszczeniu lub fotografie wydrukowane z internetu. Umocuj je taśmą wewnątrz słoja.

Image

źródło: pinterest.com

Jednobarwne pojemniki z rafii lub wikliny zyskają trochę życia, gdy ozdobisz je prostymi wzorami. Niech to będą groszki lub paski. Namaluj je akrylową farbą na powierzchni pojemników i pozostaw do wyschnięcia.

Image

źródło: stylowi.pl

Czy wiesz jak wykorzystać starą tarkę do warzyw? odwrócona do góry nogami i zawieszona na tablicy lub ścianie stanowić będzie pojemny kubek na długopisy lub kredki.

Image

źródło: stylowi.pl

Więcej przyborów pomiesci specjalnie wykonana tablica z kubeczkami. Wykonasz ją z pomalowanej na wybrany kolor drewnianej płyty oraz starych puszek po konserwach w jednakowej wielkości. Zamocuj je do płyty w równych odstępach, zawieś całość na ścianie i posegreguj przybory. Puszki świetnie się sprawdzają przy przechowywaniu klocków lego (http://www.bdsklep.pl/lego) lub innych drobnych zabawek dla maluchów.

Image

źródło: stylowi.pl

Taki przydatny schowek wykonasz z kilku warstw kartonu o tej samej wielkości. Na pierwszym kartonie narysuj i wytnij otwory w których mają sie znajdować kieszonki. Następnie przykładaj karton do kolejnych warstw, odrysowuj dokładnie i wycinaj. Rób to przy użyciu nożyka introligatorskiego, aby brzegi były równie i niepostrzępione. Na koniec sklej ze sobą równo wszytskie warstwy. Dolną warstwę pozostaw bez otworów aby stanowiła denko.

Advertisements
 
Leave a comment

Posted by on February 27, 2013 in Uncategorized

 

Tags: , , , , , , , , , , ,

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: